KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12634006
nr 1263 4006
Axel Wallert
(1890-1962), Sverige
Oljemålning, Skärgård. Signerad, daterad 1941. Olja på duk, 37x45 cm
Axel Wallert, svensk målare och grafiker född 1890, död 1962.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
500 kr
måndag 1 juli 2019
kl 18:43:26
30/6 20:46:41
Axel Wallert
Läs mer om Axel Wallert